Tu znajdziesz odpowiedzi na często zadawane pytania.

FAQ

Tu znajdziesz odpowiedzi na często zadawane pytania.

 • Jaka jest korzyść z rozłożonego w czasie uwalniania 3-fazowej tabletki OYONO® NOC?

  Cechą szczególną 3-fazowej technologii jest to, że poszczególne składniki w 3 warstwach tabletki nie są uwalniane jednocześnie, ale w sposób przesunięty w czasie, w 3 fazach. Najpierw w ciągu 10 minut uwalniane są składniki fazy natychmiastowej, następnie składniki fazy ciągłej, a na końcu składniki fazy przedłużonego uwalniania, które są udostępniane organizmowi w sposób opóźniony i długotrwały – do 8 godzin.

 • Czy OYONO® NOC można stosować przez dłuższy czas?

  Suplement diety OYONO®NOC może być przyjmowany przez dłuższy czas. Zawarte w nim substancje są od dawna stosowane w różnych preparatach, kombinacjach i dawkach. Nie jest znany efekt zmniejszenia skuteczności w miarę stosowania, który sprawiałby, że konieczne byłoby zwiększenie dawek.

 • Czy preparat OYONO® NOC  jest wegański i czy nie zawiera laktozy i glutenu?

  Tak, OYONO® NOC jest wegański, nie zawiera laktozy i glutenu, a zatem jest odpowiedni również dla wegetarian i wegan.

 • Jak wygląda uwalnianie melatoniny z 3-fazowej tabletki OYONO® NOC w porównaniu z melatoniną w sprayu?

  W przypadku sprayu, ze względu na płynną formę i niewielką ilość substancji w porcji sprayu, możliwe jest tylko bezpośrednie wchłanianie, nie zaś ciągłe i opóźnione w czasie uwalnianie składników. Z tego powodu spraye są stosowane, gdy oczekiwany jest szczególnie szybki efekt i tylko po to, aby skrócić czas zasypiania. Aby jednak wspomóc sen, zwłaszcza w drugiej połowie nocy, konieczne jest stosowanie preparatów o dłuższym działaniu. Takim preparatem jest 3-fazowa tabletka OYONO® NOC.

 • Czy przyjmowanie OYONO® NOC wiąże się z efektem przyzwyczajenia?

  Nie. Suplement diety OYONO® NOC może być przyjmowany przez dłuższy czas. Zawarte w nim substancje są od dawna stosowane w różnych preparatach, kombinacjach i dawkach. Nie jest znany efekt zmniejszenia skuteczności w miarę stosowania, który sprawiałby, że konieczne byłoby zwiększenie dawek.

 • Jakie składniki zawiera OYONO® NOC?

  OYONO® NOC zawiera wyselekcjonowane ekstrakty roślinne (wyciąg z kozłka lekarskiego, głogu, melisy lekarskiej i męczennicy cielistej) oraz melatoninę i witaminę B6.

 • Jakie jest zalecane spożycie OYONO® NOC?

  Tabletkę OYONO® NOC należy przyjmować w całości raz dziennie 30 minut przed snem, popijając płynem.

 • Od jakiego wieku można przyjmować OYONO® NOC?

  OYONO® NOC jest przeznaczony dla dorosłych - nie dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.

 • Czy mogę przyjmować OYONO® NOC w czasie ciąży?

  Ze względu na brak danych, suplement diety OYONO® NOC nie jest zalecany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

 • Co zrobić, jeśli nie mogę spać w nocy?

  Nawet niewielkie zmiany w codziennej rutynie mogą przynieść wyraźny efekt i pozytywnie wpłynąć na Twój cykl sen-budzenie.

  • Wieczorne spacery lub ćwiczenia relaksacyjne pomagają przywrócić harmonię ciała i umysłu i złagodzić gonitwę negatywnych myśli wieczorem.
  • Na kilka godzin przed pójściem spać nie należy spożywać ciężkich posiłków, alkoholu ani kawy.
  • Aby uniknąć obniżenia poziomu melatoniny w organizmie, nie należy przed snem oglądać telewizji ani korzystać z innych ekranów.
  • Rytuał wieczorny, taki jak wypicie filiżanki herbaty ziołowej, ciepła kąpiel lub czytanie książki, może odwrócić Twoją uwagę od codziennych problemów i ułatwić Ci zasypianie.
 • Czy OYONO® NOC powoduje senność również w ciągu dnia?

  Nie. Jeśli tabletka jest przyjmowana krótko przed snem, zgodnie z zaleceniami, a czas trwania snu wyniesie 7-8 godzin, OYONO® NOC nie spowoduje senności następnego dnia. Zawarte w nim składniki ulegają rozkładowi w wyżej wymienionym okresie. Preparat nie sprawi więc, że po obudzeniu nie będziemy się czuli wypoczęci ani nie zaburzy funkcjonowania kolejnego dnia.

 • Jak długo muszę przyjmować OYONO® NOC, zanim zauważę efekt?

  Czas zasypiania może ulec skróceniu już po jednej dawce OYONO® NOC. Dzieje się tak, ponieważ melatonina przyczynia się do skrócenia czasu potrzebnego do zaśnięcia. Wyniki badań* z udziałem 301 osób stosujących leki nasenne wykazały, że przy dalszym stosowaniu (już po tygodniu) również jakość snu może ulec znacznej poprawie dzięki zażywaniu OYONO®. Odprężające właściwości Kozłka lekarskiego i melisy lekarskiej wspierają spokojny sen, a głóg pomaga zmniejszyć napięcie i niepokój, a ponadto, wraz z uspokajającą męczennicą cielistą, poprawia jakość snu.

  by* In-Home-Use Test | Exevia GmbH | Report Consumers Germany | November 2020, n = 301 Osoby w wieku od 50 do 75 lat mające problemy z zasypianiem/przespaniem nocy i przyjmujące leki nasenne/uspokajające (bez recepty) w ciągu ostatnich 4 tygodni.