Głóg

Głóg

Wzmacnia serce, gdy jest niespokojne.

Pochodzenie i właściwości

Jest to krzew lub małe drzewo. Jego 200 do 300 gatunków należy do rodziny różowatych. Rośnie przede wszystkim na północnej półkuli, głównie w Ameryce Północnej. Z przeważnie białych kwiatów powstają czerwone owoce przypominające jagody, które można również spożywać, najczęściej w postaci musu lub galaretki.

Gęste gałęzie głogu pokryte są cierniami o wielkości około 2 cm. W bajce „Śpiąca królewna” roślina ta oplata zamek króla i zarasta go do tego stopnia, że staje się niedostępny. Obecnie głóg jest nadal wykorzystywany jako roślina żywopłotowa i jako taka stanowi idealne siedlisko dla wielu małych zwierząt. Dawniej z jego twardego drewna wykonywano drobne przedmioty, takie jak trzonki narzędzi czy parasoli.

Z liści i kwiatów głogu sporządza się ekstrakty
Popularna jest również herbatka z suszonych kwiatów i liści głogu

Ciekawostki na temat głogu

Z liści i kwiatów głogu sporządza się ekstrakty, które są przetwarzane głównie na soki lub produkty w postaci kapsułek lub tabletek. Jego składnikami są olejki eteryczne, substancje gorzkie, flawonoidy i garbniki. Popularna jest również herbatka z suszonych kwiatów i liści głogu.

Głóg ma właściwości uspokajające, rozluźniające i wzmacniające, które mogą pozytywnie wpływać na serce i układ krążenia.

Inne składniki OYONO® NOC

¹ Melatonina przyczynia się do skrócenia czasu zasypiania. Witamina B6 pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej. Kozłek lekarski (waleriana) i melisa lekarska wspomagają zasypianie.

² Melisa lekarska i kozłek lekarski (waleriana) wspomagają stan relaksacji oraz zdrowy sen. Głóg przyczynia się do zmniejszenia niepokoju oraz wspiera lepszy sen. Męczennica cielista pomaga w odprężeniu i wspiera spokojny sen.  

³ Kozłek lekarski (waleriana) i melisa lekarska wspomagają nieprzerwany sen.

Często zadawane pytania

 • Jakie składniki zawiera OYONO® NOC?

  OYONO® NOC zawiera wyselekcjonowane ekstrakty roślinne (wyciąg z kozłka lekarskiego, głogu, melisy lekarskiej i męczennicy cielistej) oraz melatoninę i witaminę B6.

 • Jaka jest korzyść z rozłożonego w czasie uwalniania 3-fazowej tabletki OYONO® NOC?

  Cechą szczególną 3-fazowej technologii jest to, że poszczególne składniki w 3 warstwach tabletki nie są uwalniane jednocześnie, ale w sposób przesunięty w czasie, w 3 fazach. Najpierw w ciągu 10 minut uwalniane są składniki fazy natychmiastowej, następnie składniki fazy ciągłej, a na końcu składniki fazy przedłużonego uwalniania, które są udostępniane organizmowi w sposób opóźniony i długotrwały – do 8 godzin.

 • Czy OYONO® NOC można stosować przez dłuższy czas?

  Suplement diety OYONO®NOC może być przyjmowany przez dłuższy czas. Zawarte w nim substancje są od dawna stosowane w różnych preparatach, kombinacjach i dawkach. Nie jest znany efekt zmniejszenia skuteczności w miarę stosowania, który sprawiałby, że konieczne byłoby zwiększenie dawek.

 • Czy preparat OYONO® NOC  jest wegański i czy nie zawiera laktozy i glutenu?

  Tak, OYONO® NOC jest wegański, nie zawiera laktozy i glutenu, a zatem jest odpowiedni również dla wegetarian i wegan.