Męczennica cielista (Passiflora)

Męczennica cielista (Passiflora)

Piękna i relaksująca: uspokajająca siła z tropików

Pochodzenie i właściwości

Jej ekstrawaganckie kwiaty mienią się mocnymi odcieniami purpury i czerwieni, a ich średnica może osiągać nawet 18 cm. Kolory te wskazują na pochodzenie passiflory (męczennicy). Większość z około 500 passiflory gatunków pochodzi z tropikalnych lasów deszczowych Ameryki Środkowej i Południowej. Jej pnącza owijają się wokół drzew na wysokości do pięciu metrów. Passiflora, czyli męczennica, zawdzięcza swoją nazwę chrześcijańskim imigrantom, którzy sądzili, że w poszczególnych częściach kwiatu odkryli symboliczne atrybuty Męki Pańskiej.  

Wiele kwiatów męczennicy daje owoce. Na przykład passiflora jadalna (Passiflora edulis) jest popularna w Europie jako owoc egzotyczny.

właściwości uspokajające i przeciwskurczowe

Passiflorze przypisuje się
właściwości uspokajające i
przeciwskurczowe.

Ciekawostki na temat męczennicy cielistej (passiflory)

Ekstrakty są wytwarzane z ziela - tj. wszystkich części rośliny z wyjątkiem korzenia - Passiflora incarnata. Stosuje się je głównie w przypadku wewnętrznego niepokoju i problemów z zasypianiem, ale także w przypadku dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych ze stresem oraz w napięciowych bólach głowy. Męczennicy cielistej przypisuje się właściwości uspokajające i przeciwskurczowe.

Preparaty z męczennicy cielistej można znaleźć w prawie wszystkich postaciach, od herbatki do tabletek. Uważa się, że jest ona dobrze tolerowana. W przypadku produktów wspomagających sen lub uspokajających, roślina ta jest często łączona z walerianą, chmielem lub melisą.

Inne składniki OYONO® NOC

¹ Melatonina przyczynia się do skrócenia czasu zasypiania. Witamina B6 pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej. Kozłek lekarski (waleriana) i melisa lekarska wspomagają zasypianie.

² Melisa lekarska i kozłek lekarski (waleriana) wspomagają stan relaksacji oraz zdrowy sen. Głóg przyczynia się do zmniejszenia niepokoju oraz wspiera lepszy sen. Męczennica cielista pomaga w odprężeniu i wspiera spokojny sen.  

³ Kozłek lekarski (waleriana) i melisa lekarska wspomagają nieprzerwany sen.

Często zadawane pytania

 • Jakie składniki zawiera OYONO® NOC?

  OYONO® NOC zawiera wyselekcjonowane ekstrakty roślinne (wyciąg z kozłka lekarskiego, głogu, melisy lekarskiej i męczennicy cielistej) oraz melatoninę i witaminę B6.

 • Jaka jest korzyść z rozłożonego w czasie uwalniania 3-fazowej tabletki OYONO® NOC?

  Cechą szczególną 3-fazowej technologii jest to, że poszczególne składniki w 3 warstwach tabletki nie są uwalniane jednocześnie, ale w sposób przesunięty w czasie, w 3 fazach. Najpierw w ciągu 10 minut uwalniane są składniki fazy natychmiastowej, następnie składniki fazy ciągłej, a na końcu składniki fazy przedłużonego uwalniania, które są udostępniane organizmowi w sposób opóźniony i długotrwały – do 8 godzin.

 • Czy OYONO® NOC można stosować przez dłuższy czas?

  Suplement diety OYONO®NOC może być przyjmowany przez dłuższy czas. Zawarte w nim substancje są od dawna stosowane w różnych preparatach, kombinacjach i dawkach. Nie jest znany efekt zmniejszenia skuteczności w miarę stosowania, który sprawiałby, że konieczne byłoby zwiększenie dawek.

 • Czy preparat OYONO® NOC  jest wegański i czy nie zawiera laktozy i glutenu?

  Tak, OYONO® NOC jest wegański, nie zawiera laktozy i glutenu, a zatem jest odpowiedni również dla wegetarian i wegan.